MTB TEAM KIMBERLY-CLARK JAROMĚŘ

Výroční zpráva 2011

I v letošním roce, jako již tradičně, se náš Bike team ve složení Jaroslav Fidler, Jiří Kubíček, Milan Míl, Jaroslav Obršál , Pavel Rücker, Petr Vídeňský, Jan Vít a nový člen Martin Slezák zúčastnil několika cyklistických závodů. Největší zastoupení jsme měli hned v tom prvním závodě sezóny, což byl Ratibořický maraton a pak na závěr sezóny v posledním, který se konal na počátku října a tím byl Nova Author Cup. Jestliže jsem v loňském roce tento závod zmiňoval jako povedený co se počasí a celkové atmosféry týče, tak letos si s námi příroda opravdu pohrála a všichni jsme si hrábli opravdu na dno. Během závodu jsme zažili snad všechny vrtochy počasí. Po startu nás uvítal hustý déšť, který ve vrcholových partiích Jizerských hor přešel ve sněžení o nárazovém větru ani nemluvě a takto se to střídalo po celý závod. V jeho závěru se nám ukázalo i sluníčko, ale to nás při teplotě okolo 3°C,kdy jsme byli promočení a promrzlí na kost snad ani netěšilo, natož aby nás to zahřálo. Byli jsme rádi, že jsme všichni v pořádku dojeli a máme to konečně za sebou. Jenom pro dokreslení, jak náročné podmínky během závodu panovaly je , že z cca 3800 účastníků jich 950 vzdalo, nebo ani nenastoupilo na start. O to víc si ceníme toho ,že z našeho družstva nevzdal nikdo i  když upřímně řečeno takové myšlenky se v našich hlavách během závodu určitě objevovaly. Zkrátka to byl extrém, na který jen tak nezapomeneme.
Ještě jeden mimořádný individuální výkon bych rád vyzdvihnul a to byl výsledek Pavla Rückera při závodech Rallye Sudety, který se jel letos v září na trati dlouhé 115km obsadil nádherné 117 místo a od první stovky ho zradila pouze technika v podobě dvou defektů, které ho potkaly v druhé polovině závodu. I tak je to jeho nejlepší individuální výkon na tomto závodě ze všech startů co absolvoval. Patří mu velká gratulace a obdiv, protože kdo zná profil tohoto závodu, tak ví o čem je řeč.
Výsledky závodů či zajímavé fotografie a videa jsou k nahlédnutí na našich oficiálních stránkách Bike teamu http://biketeamkcjaromer.webgarden.cz/  , kde se můžete seznámit i s jinými zajímavými aktivitami teamu.
Na závěr tohoto povídání bych chtěl poděkovat našemu vedení, které nás v tomto roce opět finančně podporovalo ve všech našich cyklistických aktivitách a pomáhalo nám je uskutečnit. Další poděkování patří Zdeňku Bečákovi, který se staral o přípravu tras našich výletů a zároveň má pod dohledem celokorporátní soutěž Get Up &Ride.


Za Bike Team Jaroměř Jaroslav Obršál

27.01.2012 23:09:07
jan.vit
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one